Poniżej przedstawiam artykuł, który miałam przyjemność napisać na stronę http://www.daniel-mach.com.

Jest to przykład artykułu tematycznego, bez szczególnego nacisku na SEO :).

Reinkarnacja i regresja hipnotyczna

Zapewne każdy z nas doświadczył w życiu jakiegoś zjawiska, którego nie mógł do końca wytłumaczyć. Najprostszym i najczęściej doświadczanym przykładem może być deja vu. Będąc w jakiejś sytuacji, nagle zdajesz sobie sprawę, że to już przecież było, że to pamiętasz. Po chwili zastanowienia stwierdzasz jednak, że to wydarzenie nie miało prawa wydarzyć się w przeszłości. Jednak coś się stało.  Czy to Twój mózg spłatał Ci figla, czy może podświadomość sobie o czymś przypomniała? Zjawisko deja vu owiane jest aurą tajemnicy, ale może być też jednym z wielu dowodów potwierdzających istnienie reinkarnacji. Do innych oznak świadczących o poprzednich wcielaniach należą również nietypowe sny, przeczucia (intuicja), niezidentyfikowane wspomnienia czy fobie i lęki.

Krąg życia

Reinkarnacja od zawsze była obecna w kulturze wschodniej.  Stanowi podstawę filozofii buddyjskiej i indyjskiej.  Religia chrześcijańska odrzuca tę wiarę, jednak w każdej religii pojawiają się wzmianki potwierdzające istnienie reinkarnacji. W obecnych czasach reinkarnacja nie jest już tylko sprawą religii. Stała się przedmiotem badań wielu wybitnych naukowców, psychiatrów i hipnotyzerów.  Rozwój nauki, ludzkiej świadomości i coraz więcej dowodów, pozwalają twierdzić, że reinkarnacja naprawdę istnieje.

Reinkarnacja dosłownie oznacza ponowne wcielenie. Jest to pogląd, według którego dusza (świadomość) po śmierci materialnego ciała może powtórnie wcielić się w nowe istnienie. Na ogół mówi się o narodzinach, jako nowy człowiek, jednak według niektórych wierzeń może to być zwierzę, a nawet roślina.

Regresja hipnotyczna

Badaniem nad istnieniem poprzednich wcieleń zajmuje się regresja hipnotyczna.  Jest to rodzaj hipnozy, dzięki której można zajrzeć do najgłębszych zakamarków podświadomości. Dzięki regresji można rozwiązać wiele swoich aktualnych problemów, dowiedzieć się na przykład skąd są w nas jakieś lęki czy fobie.  W hipnozie regresyjnej można cofnąć się zarówno do swoich poprzednich wcieleń, jak i czasu pomiędzy wcieleniami.  Dzięki temu można odkryć swoje prawdziwe JA i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.  Możliwości regresji hipnotycznej są niemal nieograniczone.

Dzieci pamiętają najwięcej…

Najlepszym dowodem na istnienie reinkarnacji są dzieci. Doktor Hemendra Banarjee i doktor lan Stevenson z Uniwersytetu w Kalifornii pracują z dziećmi i zajmują się zbieraniem dowodów na istnienie reinkarnacji. Ian Stevenson przebadał już ponad 2000 dzieci i wyniki badań są niezwykle fascynujące. Dzieci zachowały w swojej pamięci wiele wspomnień z poprzednich wcieleń.

Przypadek Romy Crees

Jednym z ciekawszych przypadków jest osoba Romy Crees.  Dziewczynka, gdy tylko nauczyła się mówić, zapewniała wszystkich wokół, że była Joe Williamsem – mężem Sheili i ojcem ich trojga dzieci. Opowiadała również, że zmarła w wyniku wypadku samochodowego. Początkowo rodzice traktowali jej opowieści z przymrużeniem oka, jednak gdy dziewczynka dalej uparcie trwała przy swoim, zaczęli jej wierzyć.

Rodzice skonsultowali się z doktorem Hemendra Banerjee.  Dziewczynka zwierzyła się, że w poprzednim życiu chodziła do szkoły w Charles City i mieszkała w domu z czerwonym dachem. Mówiła dalej, że była mężczyzną, miała żonę i trójkę dzieci, a jej mama miała na imię Louise i ciągle bolały ją nogi.

Rodzice z Romy i doktorem wybrali się do Charles City. Miasto było oddalone o 180 mil od jej obecnego miejsca zamieszkania. Dojeżdżając na miejsce Romy powiedziała, że trzeba kupić kwiaty, bo jej mama bardzo je lubi oraz że muszą wejść do domu od kuchni. Dotarli na miejsce. Dom jednak nie miał czerwonej dachówki. Pozostałe informacje okazały się prawdziwe. Louis poruszała się o kulach ze względu na problemy z nogami, kochała kwiaty i zaprosiła gości do domu tylnym wejściem. Okazało się, że dom kiedyś był pokryty czerwoną dachówką, ale po przejściu tornada i zniszczeniu, został na nowo odbudowany. Mała Romy wzruszyła się widząc dawną rodzinę na zdjęciach. Wszystkie szczegóły z poprzedniego wcielenia dziewczynki zostały potwierdzone na spotkaniu.

Przypadek Romy Crees jest jednym z najlepiej udokumentowanych. Doktor Hemendra Banarjee i doktor lan Stevenson mówią, że „reinkarnacja jest zjawiskiem, którego nie można wykluczyć”. Dzieci, szczególnie w wieku 2-5 lat zachowują najwięcej wspomnień z poprzedniego wcielenia. Ich poprzednie życie najczęściej skończyło się nagle, a teraz czasami mają żal, że nie są tej samej płci i tęsknią za swoją poprzednią rodziną.

Dodaj komentarz